5 sposobów na naturalną pielęgnację skóry za darmo

Marzysz o odżywionej, zregenerowanej, lśniącej i zdrowej skórze, ale chcesz uniknąć dużych wydatków, które wiążą się z zakupem naturalnych kosmetyków? Rozumiemy Cię i mamy dla Ciebie garść porad pozwalających na skuteczne zadbanie o cerę bez wydawania pieniędzy na drogie produkty.

1. Ruszaj się

O tym, że sport to zdrowie, nie trzeba nikogo przekonywać. Aktywność fizyczna sprzyja jednak nie tylko polepszeniu ogólnej kondycji, ale również pozytywnie wpływa na cerę. Otóż podczas ruchu organizm poprzez skórę wydala zanieczyszczenia i jednocześnie przyspiesza proces dostarczania tlenu i substancji odżywczych do komórek. Zamiast spędzać kolejną godzinę przed monitorem, z myślą o czystej i zdrowej skórze wyjdź pospacerować, pobiegać czy pojeździć na rowerze. Takich korzyści nie dadzą Ci nawet kosmetyki naturalne.

2. Ogranicz słodycze

Nie od dziś wiadomo, że cukier powoduje otyłość i niszczy zęby. Równie niekorzystnie oddziałuje na skórę, sprzyjając powstawaniu trądziku i cellulitu. Wynika to z faktu, że cukier zalega na włóknach kolagenowy, które odpowiadają za jędrność i sprężystość cery, co doprowadza do pogorszenia jej kondycji i w konsekwencji starzenia się. Oczywiście nie trzeba całkowicie rezygnować ze słodyczy, ale mocno ograniczyć i spożywać rzadko oraz w małych ilościach.

3. Pij dużo wody

Komórki skóry składają się głównie z wody, która odpowiada za nawilżenie, a tym samym regenerację i odżywienie. Dlatego tak istotne jest, aby każdego dnia pić przynajmniej 2 l wody. Najlepiej w regularnych odstępach czasowych, np. szklankę co godzinę. Dzięki temu skóra pozostaje jędrna i oczyszczona.

4. Weź krótki, zimny prysznic

Krótki, zimny prysznic jest zbawienny dla skóry, ponieważ bardzo dobrze ją ujędrnia i nadaje gładkości. Każdego dnia warto wskoczyć na kilka minut pod prysznic, szybko się opłukać chłodną wodą i wytrzeć do sucha, aby pobudzić komórki skóry i zapewnić im dobrą formę przez cały dzień.

5. Owocowe i warzywne maseczki

Po co wydawać dziesiątki złotych na naturalne kosmetyki i wymyślne maseczki, skoro można przygotować je samemu w warunkach domowych niemalże za darmo? Peeling z otrębów lub płatków owsianych, maseczka ze świeżego ogórka albo banana, przemywanie skóry wywarem z rumianku – koszty tych i podobnych metod pielęgnacji są symboliczne, a efekty widoczne i w pełni naturalne.