Bio kosmetyki dla dzieci

Skóra niemowląt i dzieci wymaga szczególnie delikatnej pielęgnacji. Prawidłowy dobór kosmetyków wydaje się łatwy w dobie wszechobecnych środków rozpoznawalnych marek. Niestety, to pozory. Koncerny nie wahają się wypełniać ich substancjami, których sami nie chcielibyśmy używać, a co dopiero narażać na nie dzieci. Alternatywnym wyborem są w pełni bezpieczne i naturalne bio kosmetyki.

Wszystko, co najlepsze

Dla dzieci jesteśmy w stanie poświęcić naprawdę wiele. Na każdym etapie ich rozwoju trzymamy nad nimi pieczę. Pragniemy, aby rozwijały się prawidłowo i w zdrowiu. Dziecięca pielęgnacja? Kremy, chusteczki, oliwki, toniki, balsamy, żele, szampony… lista zakupów wydaje się długa, ale czego nie zrobimy dla milusińskich? Pora na odczarowanie marketingowej iluzji. Najlepsze, co możemy dla nich zrobić, to zrezygnować z rzekomej pielęgnacji na rzecz korzyści, jakie oferują kosmetyki ekologiczne.

Przede wszystkim, czytaj skład. Unikaj następujących substancji:

 • detergentów (np. SLS/SLES);
 • silikonów;
 • glikoli;
 • parabenów;
 • olejów mineralnych;
 • konserwantów;
 • stabilizatorów.

Czy naprawdę wydaje Ci się, że skóra potrzebuje tego wszystkiego? Ładnie pachnącego, dającego lepszą pianę? Niekoniecznie. Substancje, które nadają się co najwyżej do czyszczenia zakładów przemysłowych, nie stanowią o sile kosmetyku – jedynie go konserwują i utrwalają, dając iluzoryczny efekt, na dłuższą metę niszcząc zaś naturalne reakcje organizmu i warstwy ochronne. Każda cera, a szczególnie małego dziecka, wymaga naturalnej pielęgnacji. Naturalnej – czyli organicznej, opartej o witaminy, ekstrakty, substancje pochodzenia roślinnego i mineralnego.

Bio kosmetyki dla dzieci

Dla swojego dziecka (dla siebie zresztą też) wybieraj ekologiczne kosmetyki wolne od substancji chemicznych. Obecnie nie są one już niczym dziwnym, rośnie nawet pewna moda na ekologię i prozdrowotne podejście. Kosmetyki oznaczone jako naturalne mają od 95% do 100% substancji pochodzących z upraw ekologicznych, bez sztucznych dodatków i chemicznej obróbki. Koszt uzyskania, przetransportowania i wykorzystania takich substancji oczywiście zawyża ostateczną cenę kosmetyków w stosunku do chemicznych wytworów koncernów, ale czy są pieniądze, jakich nie damy za zdrowie naszych dzieci?

Kosmetyki ekologiczne są w pełni bezpieczne i nie powodują zmian skórnych w odróżnieniu od sklepowych produktów. Składają się tylko z bomb witaminowo-kwasowych, korzystnie rozwijających naturalne predyspozycje organizmu. Wygładzają, odświeżają i ujędrniają skórę dziecka. Częste kąpiele i kontakt z nowym środowiskiem nie pomagają w nawilżeniu skóry, na szczęście dobór ekologicznych substancji jest w stanie rozwiązać ten problem bez skutków ubocznych.

Samodzielność popłaca

Jeżeli zrezygnujesz z kosmetyków koncernowych, które zawierają wskazane wyżej substancje chemiczne niedziałające dobrze na skórę małych dzieci, od razu zdecyduj się na ich korzystny zamiennik. Są dwie opcje. Specjalne biokosmetyki dla dzieci oferowane przez wyspecjalizowane sklepy, skupiające się na maksymalnie zdrowym składzie. Drugim rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie takich kosmetyków, jak:

 • mleczko do kąpieli;
 • oliwka;
 • chusteczki;
 • szampon;
 • puder;
 • płyn do kąpieli.

Sprawdź, jak zrobić kosmetyk naturalny.