Ekologiczne kremy do twarzy i ciała

Codzienna pielęgnacja twarzy i ciała to konieczność, ponieważ nasza skóra poddawana jest wielu niekorzystnym czynnikom zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Świadomie stosujesz krem, lecz niekoniecznie odczuwasz jego pozytywne działanie? Właśnie dlatego powinny Cię zainteresować naturalne kosmetyki, które naprawdę inaczej działają na cerę.

Koncernowe kosmetyki

Kremy do twarzy (na dzień i na noc) czy różnego rodzaju balsamy do ciała stanowią podstawową ofertę międzynarodowych koncernów kosmetycznych. Z ekranu telewizora, billboardów, ulotek uśmiechają się do nas modelki (od kilkunastoletnich, po 70-letnie diwy Hollywoodu), których cera nie pozostawia nic do życzenia – jest gładka, świeża, sprężysta i ewidentnie odmłodzona. Niestety, w rzeczywistości te same środki działają już o wiele mniej skutecznie.

Chociaż często są reklamowane jako wykorzystujące naturalne dodatki, ich skład powoduje istny zawrót głowy. Chemiczne wypełniacze i syntetyczne dodatki naprawdę niebezpieczne w większych ilościach powodują załamanie naturalnych reakcji organizmu. Skóra człowieka jest w stanie wytwarzać substancje chroniące ją przed nadmiernym zniszczeniem i regeneruje się dzięki witaminom i składnikom odżywczym. Kremy i balsamy pełne chemii dają tylko chwilowy efekt, na dłuższą metę wypełniając pory, niszcząc barierę lipidową, wysuszając cerę.

Ekologiczna alternatywa

Od kilku lat, wraz z rozwojem e-zakupów, zauważa się coraz większe zainteresowanie organicznymi kosmetykami. Ich skład jest w dziewięćdziesięciu kilku procentach naturalny – tj. wypełniony substancjami pochodzenia roślinnego i mineralnego, bez sztucznych dodatków i przemysłowych metod przetwarzania.

Zapytasz – czy to w ogóle może być skuteczne? Jak najbardziej! Jeżeli krem do twarzy lub balsam do ciała składa się wyłącznie z kombinacji odpowiednio wyselekcjonowanych, naturalnych olejków, ekstraktów i maseł z całego świata – efekt będzie widoczny i korzystny dla zdrowia. W naturalnych tłuszczach znajdują się bowiem drogocenne witaminy i substancje odżywcze, które wchłaniają się do organizmu bez skutków ubocznych. Skóra reaguje na zagrożenia w sposób pierwotny i „nie zapomina” o naturalnej pielęgnacji. Chociaż niekiedy nie wyobrażamy sobie życia bez wielkich marek, ekologiczne substytuty kremów i balsamów gwarantują ulgę i prawdziwą pielęgnację.

Jak zacząć

Ekologiczne kremy do twarzy i ciała bez problemu zamówisz przez Internet, wybierając wiarygodny i transparentny sklep z domowymi kosmetykami. W handmade’owych warsztatach tworzy się wyjątkowe kompozycje oparte o naturalne składniki, a szanujący klientów wytwórca zawsze wymieni właściwości konkretnych substancji. Internet dostarcza także wielu bezcennych wskazówek dotyczących pielęgnacji konkretnego rodzaju cery. Bez wątpienia – krem na dzień i na noc, a także balsam po kąpieli nie zaszkodzą Ci, jeśli są naturalne, ale warto wiedzieć, jaki kosmetyk dobrać, aby cieszyć się realnymi efektami i odżywioną skórą.

Istnieje jeszcze jedna droga – samodzielne przygotowanie kremów i balsamów. Dobierając odpowiednie półprodukty – na przykład masło shea i inne olejki – można stworzyć krem lub balsam ściśle dopasowany do własnych potrzeb i upodobań. Nie jest to ani kłopotliwe, ani drogie, chociaż chciałyby to wmówić nam koncerny.