Kosmetyki naturalne do twarzy

Kosmetyki naturalne w ostatnich latach wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Szczególnie te, których zadaniem jest dbanie o zdrowy wygląd cery i odbudowa komórek skóry. Dzięki temu widoczna jest zdecydowana poprawa jej elastyczności i jędrności. Kosmetyki naturalne do twarzy to recepta na piękny wygląd. Jakie ich rodzaje dostępne są na rynku?

Kremy naturalne na dzień i na noc

Po 25 roku życia skóra zaczyna tracić elastyczność i jędrność. Pielęgnacja kremem jest więc niezbędna, aby utrzymać jej prawidłowy stan. Kremy pielęgnacyjne zazwyczaj dostępne są w wariancie na dzień oraz na noc. Oba pełnią odrębne zadania. Warto więc zainwestować w komplet kosmetyków. Należy jednak pamiętać, aby skład kremów był organiczny. Kosmetyki naturalne są najzdrowsze dla skóry i najlepiej zadbają o dostarczenie niezbędnych mikroelementów oraz witamin. Pozbawione są bowiem chemicznych dodatków.

Zadaniem kremu naturalnego na dzień jest stworzenie bariery ochronnej, która ma chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wiatr, mróz lub nadmiar promieni UV niszczą skórę, wysuszają i przyczyniają się do szybszego starzenia się jej. Kremy na dzień zabezpieczają także przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego.

Kremy naturalne na noc przywracają nawilżenie skórze, które mogła utracić w ciągu dnia. Dlatego konsystencja kremów na noc jest zazwyczaj bardziej tłusta. Kolejnym ich zadaniem jest zregenerować naskórek i odbudować go. Odbywa się to dzięki zaaplikowaniu odpowiedniej dawki mikroelementów i witamin, które nocą dostaną się do głębszych warstw naskórka.

Krem 30+ i krem 60+

Istnieją kremy naturalne, które przeznaczona są dla osób w danym wieku. Najpopularniejsze są kremy 30+ i 60+. Różnią się one zarówno składem, jak i działaniem. Im skóra starsza, tym potrzebuje więcej nawilżenia i witamin, które przywrócą jej jędrność. Kremy naturalne posiadają skład skomponowany z darów natury. Roślinne pochodzenie składników doskonale wpływa na stan skóry.

Peeling naturalny do twarzy

Peeling naturalny powstaje na bazie drobinek organicznego pochodzenia. Dzięki temu mamy pewność, że nasza skóra nie ma styczności ze sztucznymi i chemicznymi składnikami. Jest to najczęściej piasek, kawa lub cukier trzcinowy. Zadaniem drobinek zawartych w naturalnym peelingu jest złuszczanie martwego i zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu krem zaaplikowany po odpowiednio wykonanym peelingu, lepiej wsiąka w skórę. Sprawia, że skóra lepiej chłonie witaminy i mikroelementy.