Mniej znane, niemniej skuteczne kosmetyki ekologiczne

Na naszym blogu pisaliśmy już o organicznych kosmetykach do twarzy i ciała, które w naturalny sposób wspierają regenerację i nawilżenie cery. Być może zastanawiasz się, czy na rynku istnieją jeszcze inne ekologiczne kosmetyki, które możesz wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji. Okazuje się, że tak – pora je przedstawić.

Ukojenie dla zmęczonych rąk

Często myjesz naczynia? Twoje dłonie są zniszczone przez codzienną, intensywną pracę fizyczną? Twoja cera jest podatna na uszkodzenia? Najwyższy czas sięgnąć po skuteczne „lekarstwo”. Myślisz, że chodzi o zwykły krem do rąk, dostępny w pierwszym lepszym kiosku czy supermarkecie? Cóż, gdyby jego działanie przynosiło pożądane, trwałe efekty, ten artykuł nie miałby większego sensu.

O wiele lepszą skuteczność wykazują organiczne, ekologiczne kremy stworzone wyłącznie z substancji pochodzenia roślinnego oraz mineralnego. Ich działanie przynosi pożądane efekty w trakcie każdej pory roku. Dzięki kremowi, powstałemu na przykład w domowych warunkach pracowni handmade, skóra Twoich dłoni może być jednocześnie nawilżona, ochroniona, odbudowana i odżywiona.

Krem będzie skuteczny, jeśli zamiast chemicznych wypełniaczy zawiera takie substancje, jak kwas hialuronowy, aloes, olej kokosowy czy ekstrakt z rumianku. Dary natury przynoszą ukojenie. Teraz, nomen omen, wszystko w Twoich rękach! Zmień swój dotychczasowy krem do rąk na ekologiczny!

Inne wrażliwe punkty

Oprócz rąk, codzienny natłok niekorzystnych czynników zewnętrznych wpływa na kondycję skóry stóp, łokci czy kolan. Niewątpliwie wiele osób z nas cierpi z powodu wysuszonego i zniszczonego naskórka w tych wrażliwych miejscach ciała. Począwszy od zmian pogody, przez niewłaściwą dietę i czynniki genetyczne po zanieczyszczone powietrze – to wszystko nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu skóry.

Jeżeli wybierzesz ekologiczny krem do stóp, w krótkim czasie zauważysz poprawę dotychczasowej sytuacji. Usuwanie bakterii, odbudowa naskórka i jego przyspieszone złuszczanie i zmiękczanie, a także witaminowa bomba przynosząca zaskakująco mocne efekty – stanowią jedynie część działań organicznych substancji.

Domowe i ekologiczne kremy składają się m.in. z masła shea, oleju nagietkowego, lanoliny czy hydrolatu z drzewa herbacianego. Dobór takich substancji skutkuje oddziaływaniem na skórę witaminami oraz kwasami niezbędnymi do szybkiej, ale naturalnej regeneracji zniszczonych komórek.

Uśmiech i pocałunek

Innym kosmetykiem, o którym często zapominamy, że istnieje w wersji ekologicznej, jest balsam do ust. Tak, to prawda! Wcale nie musisz ograniczać się do pomadki popularnej firmy, która jest dostępna w każdej drogerii.

Organiczny balsam do ust jest środkiem, który nie tylko pozwala w szybkim tempie pozbyć się nieprzyjemnego spierzchnięcia i podrażnienia, ale również zabezpiecza przed ponownym zniszczeniem delikatnych warg.

Usta są szczególnie narażone na niekorzystne czynniki: promieniowanie ultrafioletowe, zanieczyszczone powietrze, dym papierosowy, skrajne zmiany temperatur czy brak odpowiednich witamin. Właśnie dlatego balsam, który składa się nie tyle z chemicznych wypełniaczy, co masła shea i olejów z egzotycznych roślin spełnia swoje zadanie w sposób perfekcyjny.

Stosowanie balsamu nie tylko zimą, ale np. przez cały rok przed snem przekłada się na wygładzenie ust, bardziej skorych do uśmiechów i pocałunków.

A czy Ty stosujesz inne niż kremy i balsamy kosmetyki naturalne? Czekamy na Twój komentarz. W kolejnych wpisach przedstawimy pozostałe kosmetyki ekologiczne, które stanowią ciekawy wybór wobec koncernowych produktów. Mowa np. o scrubach.