Naturalne kosmetyki dla mężczyzn

Każda skóra potrzebuje pielęgnacji – również męska. Dziś stosowanie kosmetyków przez panów nie jest postrzegane negatywnie. Wręcz przeciwnie – docenia się mężczyzn, którzy wyglądają dobrze i zdrowo. Im większe „zadbanie”, tym rosną możliwości wywarcia dobrego wrażenia na współpracownikach, partnerkach i otoczeniu. Warto jednak podchodzić do tematu w przemyślany sposób i wyselekcjonować wyłącznie najlepsze, czyli naturalne kosmetyki.

Z myślą o męskiej pielęgnacji

Istnieje cały szereg kosmetyków, które mężczyźni używają codziennie lub przynajmniej dość regularnie. Dezodoranty, żele do kąpieli, kremy do golenia i po goleniu, szampony – coraz częściej również perfumy, kremy nawilżające, pomadki i balsamy. Bardzo dobrze! Im więcej pielęgnacji, tym lepiej.

Niestety, najczęstszym wyborem mężczyzn są produkty firmowane przez największe i najpopularniejsze koncerny kosmetyczne. Wystarczy jednak oderwać się na chwilę od reklam i ładnego opakowania, by przeczytać napisany drobnym drukiem skład chemiczny. To, z czego stworzone są dezodoranty czy żele pod prysznic, budzi dosłownie zgrozę. Identyczne środki, które służą do czyszczenia hal przemysłowych i ciężkich maszyn, pakowane są do kosmetyków… dla uzyskania lepszego efektu spienienia. Pochodne nafty, parabeny, utrwalacze – te wszystkie substancje dominują w składach popularnych kosmetyków i chociaż nie powodują bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia, niszczą skórę, odkładają się w organizmie, zmieniają naturalne reakcje organizmu.

Czy prawdziwy mężczyzna może sobie pozwolić na takie destrukcyjne działania?

Naturalna alternatywa

Na szczęście ekologiczna rewolucja w świecie kosmetyków objęła również jego męską część. Naturalne środki dla mężczyzn są coraz częściej produkowane i reklamowane. Wyrzucając do śmieci żel, przerzuć się na naturalne mydło do golenia. Organiczny płyn do kąpieli, pod prysznic? A dlaczego nie szare mydło? Albo naturalny balsam? Gładka skóra dzięki kremowi roślinnego pod prysznic idealnie odświeży i ujędrni cerę zmęczoną wysiłkiem i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Znajdziesz je m.in. w sklepie DomowyKosmetyk.pl.

Właśnie dlatego, drodzy Panowie, zacznijcie czytać skład używanych do tej pory kosmetyków i zainteresujcie się następującymi produktami ekologicznymi:

  • żel pod prysznic (np. z ekstraktem z herbaty);
  • mleczko po goleniu (np. z olejkiem jojoba i masłem shea);
  • pianka do golenia (np. z olejkiem z pestek winogron);
  • balsam do ciała (np. z kwasem hialuronowym);
  • krem nawilżający (np. z oliwą z oliwek);
  • naturalny szampon do włosów (np. z pokrzywy).

Zrób to sam

Rzemieślnicze predyspozycje zdecydowanie dodają mężczyznom uroku osobistego. Samodzielność w czasach globalizacji naprawdę zasługuje na podziw. Spróbuj więc stworzyć własny kosmetyk, który zastąpi chemiczny i niezdrowy antyperspirant. Przeszukaj Internet w celu znalezienia właściwego Twojej skórze przepisu na domowy dezodorant. Połącz np. sodę oczyszczoną, wodę utlenioną, olej kokosowy i olejek eteryczny. Twój organizm poczuje korzystną zmianę, a Ty zabezpieczysz się przed skutkami pocenia. Bez soli aluminium, za to skutecznie i odświeżająco.

Dbaj o siebie – naturalnie!