Naturalny demakijaż – to łatwiejsze, niż myślisz

Dla wielu kobiet to przykry obowiązek, zarezerwowany najczęściej na wieczór lub przed nakładaniem świeżego makijażu. Demakijaż. Choć na rynku nie brakuje środków zachwalanych jako niezwykle skuteczne i dobre dla skóry, szczególnie ten drugi aspekt można traktować z dozą zdrowego dystansu. Poznaj kilka sposobów na tani, ekologiczny, domowy demakijaż.

Pomysły na domowy makijaż

  • Przygotuj ostudzony napar z rumianku. Nasącz nim wacik, dodając odrobinę oliwy z oliwek. Kombinacja elementów, które znajdziesz w kuchni, skutecznie zmyje makijaż, przy okazji nawilżając delikatną skórę i niwelując objawy zmęczenia w okolicach oczu.
  • Oliwa z oliwek dobrze działa również w połączeniu z samą ciepłą wodą. Demakijaż „na tłusto” nie podrażnia skóry i jest w pełni naturalny. Może jednak powodować uczucie dyskomfortu.
  • O ile oliwa z oliwek sprawdza się w przypadku suchej cery, na tłustą wypróbuj olejek migdałowy. Nałóż go razem z wodą za pomocą zwykłego wacika.
  • Do domowego, taniego demakijażu świetnie sprawdza się jogurt naturalny. Wystarczy nałożyć go na twarz na 10 minut, a następnie przemyć skórę wacikiem lub chusteczką z niewielką ilością ciepłej wody. Efekt będzie zaskakująco skuteczny!
  • Jogurt naturalny działa jeszcze skuteczniej wymieszany z sokiem cytryny. Wystarczy po łyżce obu produktów, aby uzyskać naturalny krem do demakijażu. Kilka minut na skórze twarzy, wacik i… gotowe. Demakijaż i pielęgnacja w jednym!
  • Potrzeba zaledwie kilkunastu mililitrów mleka, aby nasączyć wacik i usunąć nim makijaż. Do zmycia wystarczy wyłącznie zwykła woda w celu odzyskana naturalnego wyglądu skóry.
  • Mieszanka zwykłego oleju rzepakowego wraz z równie powszechną oliwą z oliwek pozwala pozbyć się makijażu przed snem. Wymieszaj po kilka łyżek obu tłuszczy, a następnie nałóż uzyskaną w ten sposób substancję wacikiem na twarz. Olej z oliwą zdejmą makijaż, a efekt końcowy uzyskasz po przemyciu twarzy wodą.

Oczywiście to tylko część domowych sposobów na usuwanie warstw makijażu. Warto dopasować metodę do reakcji skóry. Próbuj nowych rozwiązań i szukaj najoptymalniejszych dla rodzaju Twojej cery. Pamiętaj, że domowe sposoby są tańsze i zdrowsze niż stosowanie sklepowych, koncernowych środków. Rzecz jasna, kremy i płyny wielkich marek nie należą do grupy najszkodliwszych substancji, ale mimo tego spróbuj znaleźć swoją własną, organiczną metodę.

Najważniejsze to zmywać makijaż każdego dnia. Jeśli pozostanie on na skórze, rano możesz obudzić się z niezdrowym i źle wyglądającym trądzikiem, gdyż fluid i cała reszta kosmetyków do twarzy nie przepuszczają powietrza, na co organizm reaguje alergicznie.