Organiczne kosmetyki do ust

Usta to jedna z najwrażliwszych części ciała. Są pokryte wyjątkowo cienką, delikatną skórą, która stale narażona jest na czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr i słońce czy zmiany temperatury. Skórę ust może podrażniać też jedzenie ostrych i słonych potraw. Najczęstszymi problemami są wysychanie i pękanie ust, drobne uszkodzenia czy otarcia. Z powodu sąsiedztwa błony śluzowej jamy ustnej, która charakteryzuje się wysoką wchłanialnością substancji, kosmetyki stosowane na usta powinny być w pełni bezpieczne i nie zawierać szkodliwych składników. Przeczytaj, jak organiczne kosmetyki mogą pomóc ustom i jak zachować ja na co dzień w dobrej kondycji.

  1. Peeling

Naskórek ust, przez ciągły kontakt z jedzeniem i warunkami atmosferycznymi bardzo szybko się odnawia. Czasami może to prowadzić do powstawania suchych skórek na ustach, kiedy martwy naskórek nie jest w stanie złuszczyć się do końca. Dobrym rozwiązaniem takiego problemu jest zastosowanie cukrowego peelingu z dodatkiem pielęgnującego składnika. W tej roli najlepiej sprawdzi się organiczny kosmetyk, który możesz zrobić nawet samodzielnie we własnej kuchni. Idealnym dodatkiem do takiego naturalnego peelingu będzie między innymi miód, który ma szerokie właściwości pielęgnacyjne. Poza tym wszelkiego rodzaju drogocenne oleje i olejki, jak na przykład olej kokosowy czy olejek jojoba, a nawet dobrej jakości, nierafinowana oliwa z oliwek. Ciekawą odmianą będzie też użycie zamiast cukru kilku zmielonych orzechów, na przykład migdałów. Złuszczysz nimi naskórek, wykonując delikatny masaż, a oleje zawarte w orzechach dodatkowo będą miały działanie pielęgnacyjne.

  1. Organiczne kosmetyki pielęgnujące

Jednym z warunków dobrej kondycji ust jest zapewnienie naskórkowi możliwości szybkiej regeneracji. Aby pomóc skórze, pamiętać należy przede wszystkim o codziennym nawilżeniu, natłuszczeniu i dostarczeniu składników odżywczych. Najlepsze w tej roli będą kosmetyki, które mają w swoim składzie dużą ilość olejów i wosków roślinnych. Warto wybierać organiczne kosmetyki, czyli takie, które nie zawierają sztucznych konserwantów, barwników czy zapachów. Oleje zawarte w takich kosmetykach mają niezwykłe, kompleksowe działanie nawilżające i regenerujące, są też doskonałym źródłem witamin. Oprócz tego stworzą na ustach barierę lipidową, która będzie zapobiegać utracie wody z naskórka. Możesz zdecydować się na pojedyncze oleje, np. olej ze słodkich migdałów, rycynowy czy masło shea, lub na gotowe produkty. Rozejrzyj się wśród ofert sklepów z organicznymi kosmetykami, ponieważ zapewniają one najlepszej jakości, bezpieczne składniki.

  1. Maseczki

Na usta, tak samo jak na twarz, możemy nakładać maseczki. Najlepsze do tego celu będą naturalne składniki, które znajdziemy w każdym sklepie spożywczym. Dobrym rozwiązaniem dla każdego rodzaju ust będzie niewątpliwie maseczka z miodu lub wosku pszczelego. Wystarczy nałożyć go na usta, a po 15 min możesz z powodzeniem zjeść swój kosmetyk. Maseczka z miodu ukoi podrażnione i spękane usta i nawilży skórę. Polecamy robić ją przynajmniej raz w tygodniu.