Regeneracja skóry po imprezie i ciężkiej nocy

Kac, zmęczenie, niewyspanie, zgon – nazwij to jak chcesz, fakty są takie, że czujesz się paskudnie, a Twój wygląd, bez obrazy, jedynie to potwierdza. Na fatalną kondycję skóry może wpłynąć wiele niekorzystnych czynników. Warto je poznać, aby w trakcie kryzysowych poranków znać bezbłędne recepty na szybkie przywrócenie wyglądu twarzy do normalnego stanu. SOS dla urody na kaca: przyjęcie zgłoszone.

Przyczyny niekorzystnego wyglądu

Jeżeli zamiast grzecznego i wczesnego pójścia spać wybierasz wariant imprezowy lub po prostu z jakiegoś względu zarywasz nockę, prawdopodobnie nie wyglądasz rano najkorzystniej. Może mieć na to wpływ wiele czynników. Brak snu, zatruwanie organizmu alkoholem i innym używkami, spożywanie ostrych, niezdrowych potraw, przebywanie w zadymionym pomieszczeniu, pójście spać z makijażem.

„A jaki był tej imprezy finał”, by posłużyć się cytatem znanego przeboju? Cóż, Twoje oczy są podkrążone i zaczerwienione, naczynka poszerzone, być może popękane. Cera wysuszona, o niezdrowej barwie. Nie jest to pożądany wygląd. Na pewno nie chcesz się tak pokazać bliskim czy kolegom z pracy. Pora szybko zaradzić tej sytuacji.

Przywracanie skórze blasku i zdrowego wyglądu

Jeżeli noc była naprawdę długa i szalona, istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie zmyłaś z siebie resztek makijażu. A przecież każdy kosmetyk z rodziny pudrów, róż, fluidów czy korektorów powinien być zmyty przed pójściem spać. Inaczej „odwdzięcza się” wypryskami i widocznymi oznakami kaca. Zamiast alkoholowych i chemicznych kosmetyków do demakijażu użyj w tym momencie naturalnego mleczka lub domowego zmywacza, przygotowanego według sprawdzonej, ekologicznej receptury.

Następnie weź prysznic lub kąpiel. Ostry strumień wody (zarówno ciepłej, jak i zimnej, na zmianę) da sygnał skórze, że pora pobudzić krążenie. Przed i po wyjściu z łazienki musisz też zaprzyjaźnić się z butelką wody mineralnej. Im więcej wypijesz, tym szybciej i skuteczniej przyspieszysz usuwanie trucizny, jaką dla organizmu jest alkohol. A poza tym… na pewno Cię suszy!

Pora przejść do ostatnich etapów usuwania śladów imprezy. Na czarną godzinę warto mieć w zapasie specjalną maseczkę do takich sytuacji, dobrze również wykorzystać odrobinę czasu, nakładając na twarz organiczną maseczkę lub stosując delikatny peeling. Wszystko po to, by wygładzić koloryt, pozbyć się „worów pod oczami” i usunąć zniszczony naskórek. W zależności od typu cery i przyzwyczajeń są na to sprawdzone sposoby. Dobrze również dać ulgę zaczerwienionym oczom, używając w tym celu specjalistycznych, ale uniwersalnych kropelek z apteki.

Naturalnie, zdrowo, skutecznie

Co było, to było, teraz trzeba ochronić się przed podobnymi sytuacjami w przyszłości. Minimalizować wpływ niekorzystnych czynników, a jednocześnie maksymalizować skuteczność porannej regeneracji. Dobrze wyposażyć kosmetyczkę w ekologiczne, w 100% naturalne kosmetyki, często produkowane w domowych manufakturach. Dlaczego? Ponieważ ich organiczny skład zapewnia lepszą ochronę i szybszą odbudowę skóry, która nawet bez symbolicznego „kaca” jest narażona na wiele niekorzystnych sytuacji. Dbaj o swoje piękno ekologicznymi środkami!