Skuteczna, bo naturalna pielęgnacja dłoni

Niektórzy jesienią i zimą, a inni przez cały rok cierpią i odczuwają dyskomfort z powodu podrażnionej, zniszczonej skóry dłoni. Wrażliwy punkt naszego ciała? To jasne. Dlatego warto wiedzieć, jak skutecznie pielęgnować i zabezpieczać cerę w tym miejscu. Mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka. Nie pozwól, żeby nieodpowiedni dobór kremu lub złe nawyki powodowały wysuszenie i inne niepożądane objawy. Przedstawiamy mini-poradnik dla każdego niezależnie od wieku, płci czy rodzaju cery.

Źródła problemów ze skórą na dłoniach:

  • zmiany pór roku i warunków atmosferycznych;
  • temperatura na zewnątrz i wewnątrz budynków;
  • częste korzystanie z detergentów, mydeł;
  • nieodpowiedni dobór kremów;
  • niehigieniczny tryb życia.

Chroń dłonie przez cały rok

Po dłoniach szybko widać postępujące starzenie skóry. Wykorzystuj więc antyoksydacyjne właściwości składników diety i kosmetyków, które pomagają w walce z rozwojem wolnych rodników. Zawsze reaguj na zmiany pogodowe – latem nie zapominaj o stosowaniu naturalnych preparatów zawierających filtr UV, a późną jesienią i zimą zakładaj rękawiczki. Ta ostatnia uwaga dotyczy przede wszystkim nastolatków i mężczyzn, którzy w przeciwieństwie do kobiet czasami wykazują zadziwiający opór wobec takich rozwiązań jak szaliki, czapki czy właśnie rękawice. Pamiętaj, że niektóre składniki potraw czy takie nawyki jak palenie papierosów bądź nadużywanie alkoholu również wpływają na pogorszenie kondycji skóry na rękach.

Odpowiedni dobór kremów

Po kremy do rąk dostępne nawet w kioskach czy sklepach spożywczych, nie wspominając o drogeriach i aptekach, sięgamy często – szczególnie jeżeli regularnie myjemy naczynia czy mamy kontakt z detergentami. Wtedy nawet najzdrowsza cera wymaga regeneracji i odżywienia, a także intensywnego nawilżenia.

Problem w tym, że wiele popularnych, szeroko dostępnych kremów do rąk ma w składzie substancje, które na dłuższą metę nie pomagają w rozwiązaniu problemu. Chemiczne dodatki niejednokrotnie stają się źródłem reakcji alergicznych. Kremy do rąk kojarzą Ci się z tłustą, oleistą konsystencją, trudno wchłanialną? Nic dziwnego, właśnie tak wyglądają popularne kosmetyki, które zamiast skutecznie odżywić skórę tworzą na jej powierzchni niepotrzebną barierę. Nawet jeżeli zauważasz ulgę po ich zastosowaniu, będzie ona chwilowa. Po jakimś czasie problem spierzchniętych, spękanych dłoni powraca. Analogicznie jak w przypadku ust, które są „pielęgnowane” zwykłymi pomadkami. Jaki z tego wniosek? Twojej skórze przydadzą się kosmetyki naturalne, które pomagają jej nie tylko doraźne, ale i na dłuższą metę.

Naturalne kremy do rąk – skuteczna pomoc dla dłoni

Zalecamy regularne stosowanie kremów do rąk, których składniki są w 100% naturalne, to znaczy roślinne i mineralne, bez sztucznych dodatków, konserwantów i udziału procesów obniżających jakość kosmetyku (np. rafinacja). Takie dodatki jak masło shea, zioła, olej kokosowy, awokado czy olej babassu gwarantują gruntowne nawilżenie i odżywienie skóry. Witaminy oraz mikroelementy działają w ten sposób, że naturalnie stymulują skórę do poprawy kondycji. W przyrodzie jest tyle dobra, że często nie trzeba chemicznej ingerencji, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Nie samymi kosmetykami skóra żyje, dlatego wspieraj nawilżanie takimi nawykami jak np. częste picie wody mineralnej. Czy wiesz, że istnieją nawet specjalne aplikacje na smartfony i tablety, które o tym przypominają? Poza tym dla własnego zadowolenia, pielęgnuj paznokcie i dbaj o skórę całego ciała. Naturalne kosmetyki są tego najlepszym wsparciem!