Jak walczyć z nadwrażliwą i problematyczną skórą

Wrażliwa skóra może skutecznie zmniejszyć komfort życia. Każde działanie warunków zewnętrznych (zmiany pogodowe i środowiskowe), ingerencja mechaniczna (przetarcia) odbijają się na stanie skóry. Nadwrażliwość skórna wymaga szczególnej pielęgnacji, ale również hartowania. Co zrobić, aby zwiększyć tolerancję skóry wrażliwej?

Jakie kosmetyki pogłębią problem nadwrażliwości?

Bez wątpienia posiadaczki skóry nadwrażliwej powinny unikać preparatów, które mogą powodować reakcje alergiczne. Są one szczególnie na nie narażone. Ponadto warto dokładnie sprawdzać skład wszystkich kremów i balsamów. Wszystkie nienaturalne i chemiczne dodatki są zbędne. Będą pogłębiać problem i powodować zaczerwieniania. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku stosowania kremów matujących i wysuszających. Odpowiednie nawilżenie jest kluczem do złagodzenia wszystkich problemów skórnych.

Stosuj kremy pielęgnacyjne z olejkami naturalnego pochodzenia

Skóra problematyczna, szczególnie atopowa, potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Niezbędne jest więc stosowanie kremów pielęgnacyjnych, których zadaniem jest natłuszczenie naskórka. Masła i oleje roślinne będą zbawieniem dla suchej skóry. Bisabolol, gliceryna, ekstrakt z rumianka i aloesu złagodzą wszelkie podrażnienia. Szukaj kosmetyków bogatych w takie składniki.

Nawilżaj skórę nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie

Kremy nawilżające to nie wszystko. Warto zadbać także o odpowiednie nawilżenie organizmu. Wbrew pozorom ma ono ogromny wpływ na stan skóry. Odpowiednio zachowana gospodarka wodna organizmu to gwarancja gładkiej i niewysuszonej skóry.

Kosmetyki naturalne są najlepszym sposobem na pielęgnacje skóry problematycznej

Aby mieć pewność, że żadne chemiczne substancje i zbędne dodatki nie podrażnią skóry, warto wybierać KOSMETYKI EKOLOGICZNE o odpowiednio skomponowanej bazie. Posiadają jedynie naturalne, roślinne składniki, których działanie jest subtelne, ale skuteczne. Nawilżą i stworzą barierę ochronną przed zewnętrznym działaniem warunków środowiska i atmosfery.

Im mniej tym lepiej

Skóra wrażliwa nie lubi natłoku substancji, którymi może być obdarowana. Im mniej preparatów na nią nakładasz, tym lepiej. Kluczowa jest również jakość tych produktów. Wybieraj więc racjonalnie, a na pewno zwiększysz tolerancję skóry nadwrażliwej.