Zrób sobie kosmetyk naturalny domowym sposobem

Domowe kosmetyki? Tak, można przygotować je w domu i zrezygnować z produktów globalnych koncernów! Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, jakie to proste i skuteczne. W dobie Internetu i ekologicznych trendów wszystko leży w granicach Twojej wyobraźni, dlatego jeśli chcesz zapewnić sobie zdrową pielęgnację ze sprawdzonego źródła, sprawdź, jak zrobić własny kosmetyk naturalny.

Dlaczego domowe kosmetyki

Kupowanie kosmetyków reklamowanych przez światowe marki z pewnością ma wiele zalet. Niestety, są one tylko pozorne. Stosunkowo niska cena, dostępność w każdej szerokości geograficznej, szeroki wybór opakowań i zapachów… Jednym słowem: marketing. Największą wadą tych produktów jest natomiast ich skład. Czyli to, co najważniejsze, prawda? Obojętnie, czy to balsam po kąpieli, krem do twarzy, czy dezodorant – praktycznie zawsze z opakowania wręcz wylewa się chemia. Ładnie pachnąca, dobrze wyglądająca i świetnie pieniąca – ale w większych ilościach używana w przemyśle. Naprawdę chcesz nakładać na swoje ciało substancje ropopochodne czy detergenty?

Kosmetyk wcale nie musi posiadać tych wszystkich wypełniaczy i utrwalaczy. O jego skuteczności decyduje zdolność do pozytywnego wpływu na organizm. Skóra potrafi się regenerować bez terapii szokowej – potrzebuje jedynie odpowiedniej dawki witamin i kwasów. Zdrowa dieta połączona z naturalnymi kosmetykami działa zbawiennie i bardzo korzystnie w wieloletniej perspektywie.

Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne? Nie zawierają substancji chemicznych, a jedynie roślinne i mineralne, uzyskiwane w ekologiczny, bezpieczny dla środowiska sposób. Najczęściej tworzy się je poza wielkimi fabrykami – w niewielkich zakładach lub przydomowych warsztatach, takich jak  wytwórnia naturalnych kosmetyków DomowyKosmetyk.pl. Ich rynkowa cena jest wyższa, ale uzasadniona. Zapewne zdajesz sobie bowiem sprawę, że naturalne oleje i ekstrakty sprowadzane w limitowanych ilościach z całego świata muszą kosztować. Globalne marki oszczędzają praktycznie na wszystkim, a już na pewno na zdrowiu swoich klientów. Pora powiedzieć im STOP. Wybierz ekologiczną rewolucję i zamień kosmetyki na naturalne lub… zacznij produkować je samodzielnie!

Jak stworzyć domowy kosmetyk

Praktycznie w każdym domu istnieje możliwość stworzenia domowego kosmetyku. Nie potrzeba profesjonalnych narzędzi i maszyn. Przez Internet lub w specjalistycznych sklepach jesteśmy w stanie kupić wszystkie niezbędne półprodukt z najdalszego zakątka świata. Późniejsze przygotowanie kosmetyku to jedynie połączenie i wymieszanie składników albo co najwyżej podgrzanie ich lub zmiażdżenie w moździerzu (w wybranych przypadkach).

W domowych warunkach przygotujesz praktycznie każdy niezbędny kosmetyk – relaksujący balsam do ciała, nawilżającą pomadkę do ust czy ujędrniający krem na noc. Czego potrzebujesz? Każdy kosmetyk wiąże się z innymi przepisami, jednak istnieje kilka substancji bardzo popularnych w produkcji domowych kosmetyków:

  • masło shea;
  • ekstrakty owocowe i herbaciane;
  • olejki (z pestek, jojoba, eteryczne);
  • minerały do peelingu;
  • glinki.

Wszystkie te składniki zamówisz przez Internet. Wystarczy lektura kilku wiarygodnych źródeł, by dogłębnie poznać zalety stosowania substancji pochodzenia roślinnego oraz mineralnego. Większość organizmów nie reaguje na nie alergicznie i efektywnie przyswaja zastrzyk kwasów oraz witamin.

Handmade? Metoda dla każdego. Zrób sobie kosmetyk!